poniedziałek, 15 marca 2010

Trochę życia wprost z ACB

Od dawien dawna miałem smaczek oglądać koszykówkę w tv, nigdy nie szła, ale zobaczyłem, że w Polsat Sport Extra chodzi sobie najmocniejsza z europejskich lig - liga hiszpańska. Oglądam od około miesiąca i nie mam pełnego obrazu co działo się na parkietach ACB.

W sobotę obejrzałem spotkanie na szczycie pomiędzy Realem Madryt, który był na miejscu trzecim i Power Electronics Walencja, która była na miejscu czwartym. Mecz z początku był dość wyrównany i wiele było błędów z obydwu stron. Real na siłe starał się rzucać za trzy i pierwsze około 8 rzutów w pierwszej kwarcie było nietrafione. Walencja grała podobnie tyle, że na 7 rzutów za trzy trafili jeden. Akcje z obydwu stron były szarpane i mało było ładnej koszykówki. Brakowało wykończenia i liderów, którzy wzięliby ciężar gry na swoje bary. Efekt był taki, że po pierwszej połowie Real przegrywał 29:35. Wydawać się mogło, że Walencja wzięła się za gre i nic nie będzie w stanie ich zatrzymać. Niestety albo i stety na boisku zaczęła grać druga piątka Realu, a w zasadzie Felipe Reyes, który poderwał trochę resztę do gry. Real zaprzestał jakichkolwiek prób rzutów za trzy (bilans trójek 1/13 jedyną trójke trafił center...Felipe Reyes). Od tej trójki trafionej przewaga Realu w obronie i ataku była miażdżąca. Kto oglądałby mecz od czwartej kwarty pomyślałby, że gra 1 drużyna z 15. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu 78 : 67. Tym samym Królewscy awansowali na miejsce drugie w tabeli z bilansem meczów 20-5.

Z innych ważnych meczów było przegranie meczu ówczesnego wicelidera Caja Laboral Baskonia z Asefa Estudiantes Madryt. Nie dość, że przegrana to jeszcze tak dużym wynikiem 74:58. W tym momencie Asefa Estudiantes playoff mają chyba pewne tym bardziej, że forma ich jest zwyżkowa

Bizkaia Bilbao Basket walcza o playoffy wygrali ze słabą Cb Murcia i są coraz bliżej sukcesu. Salgado zdobył, aż 17 punktów w tym 3 trójki.

Regal Barcelona wygrywa pewnie swój mecz i umacnia sie na fotelu lidera.

Zespół Michała Ignerskiego, Abun Apu Gipuzkoa przegrał z przedostatnią drużyna i znajduje się dopiero na 15 miejscu, Polak zagrał słabo rzucając ledwie 7 punktów (2/3 za dwa i 1/6 za 3 oraz dwie zbiórki).